Sisselogimine on hetkel keelatud, sest uus kasutajaliides pole veel valmis. Võtame registreerunud kasutajatega ise ühendust.
Täname mõistva suhtumise eest!

Ema Teresa

1910-1997

albaania päritolu rooma-katoliku nunn

Rahu algab naeratusest.

Inimese üle kohut mõistes ei jää aega neid armastada.

Ärgu keegi kunagi tulgu su juurde nii, et ta ei lahku parema ja õnnelikumana. Igaüks peaks nägema lahkust su näos, su silmis, su naeratuses.

(“Rõõmu Süda”, 1987)

Paistku headus sinu näost, sinu silmadest ja sinu tervituse soojusest. Olgu sul alati varuks rõõmus naeratus lastele, vaestele, kõigile, kes kannatavad ja on üksi. Anna neile mitte ainult abi, vaid ka oma süda.

Kui vaene inimene sureb nälga, siis see ei ole juhtunud sellepärast, et Jumal ei hoolitsenud tema eest. See juhtus seepärast, et nii sina kui mina keeldusime talle andmast, mida ta vajas.

Kõik aborti aktsepteerivad riigid õpetavad oma inimesi mitte armastama, vaid kasutama ükskõik millist vägivalda saamaks oma tahtmist... Täna on abort suurim rahu hävitaja, kuna see on sõda laste vastu, süütu lapse otsene tapmine... Niinimetatud õigus abordile on seadnud emad oma laste vastu ja naised meeste vastu. See on külvanud kõige intiimsemate inimsuhete südamesse vägivalda ja ebakõla. See kujutab last — suurimat kõigist kingitustest — konkurendi, sissetungija ja ebamugavusena.

(Nobeli Rahupreemia vastuvõtmisel peetud kõnes, 1979)

Kui sa ei suuda toita sadat inimest, siis toida kasvõi ühtki.